KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13152145
nr 1315 2145
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Blandteknik, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), "Flip flap" respektive "Froggie". Signerade, numrerade 62/160 respektive 22/175. Motivet: 30x20 - 36x24,5cm, oramade lösa blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 23 mars 2020
kl 19:20:57
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
23 mar
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis